CD Pro každého něco I.

Autor: Josef Vejvoda Trio
Cena:
240,00Kč

Bez daně: 198,35Kč
Množství: - +
   - NEBO -   

Myslím, že není žádným tajemstvím, že lidové dechové hudbě fandí všichni ti, kterým už není 15 let a znají svět - jak se zpívá ve známé písničce. Asi je to tím, že nikdy nikoho nezarmoutila, dovede potěšit, dává lidi dohromady a v neposlední řadě jim nabízí možnost, aby si společně zazpívali. A vidíte: přesto se k této naší původní české tvorbě masmédia obracejí zády. Ti dříve narození si určitě ve vzpomínce vybaví obdobnou situaci na konci šedesátých let. Tedy v době, kdy Karel Vacek napsal polku "Zůstaň tu s námi, muziko česká." Tenkrát jsme udělali dobře, že jsme nedali za pravdu lidem, kteří nad naší dechovkou lámali hůl. Obrovský zájem o tento žánr ve světě a úspěchy našich kapel v zahraničí tomu nasvědčují. Zásluhou vydavatelství Editio Supraphon se do vašich rukou dostává kompakt s jednadvaceti melodiemi následovníků naší slavné trojice Vejvoda, Vacek, Poncar. Za jmény autorů byste nalezli kantory, vojenské kapelníky, ředitele hudební školy, dirigenta orchestru pražských divadel, vynikajícího hráče na bicí, dlouholetého člena orchestru Národního divadla v Praze, zemědělského účetního, faktora z tiskárny i lékaře-internistu. Ti všichni mají stejnou krevní skupinu a srdce na dlani. A ještě něco: jednoho jako druhého provázela životem láska k naší české písničce.

Na CD "Pro každého něco" najdete určitě něco i pro sebe. V perfektních nahrávkách dechového orchestru Josefa Vejvody vás svým zpěvem potěší vynikající sólisté. Takže vy všichni, kteří té naší dechové muzice držíte palce a nedáte na ni dopustit, dopřejte si tu následující pěknou hodinku. Ať už na chatě při petrolejce, nebo v klidném prostředí vašeho domova. A nezapomeňte, co nám kladl na srdce Karel Hašler: "Zpívejte, lidičky, ty naše písničky." No a pokud se vám hodinka s tímto kompaktem zdála krátká, nasvědčovalo by to tomu, že vám s ním bylo dobře. A o to všem šlo.

Svatopluk Radešínský

Seznam stop: Když jaro zaťuká, Zpívej s námi, Jaro na Vysočině, Můj táta, Pivovarská polka, Tam na stráni, Pátek je den, Je to páni k zadumání, Vdávají tě vdávají, Bavorovská polka, Rozumná, Zazpívej si po ránu, Sklípku můj, Lesácká polka, Růžový valčík, Čtyři holky na vdávání, Dvě řeky, Pohádky z Posázaví, Kolínská, Slovácká polka, Rendez – vous

Napsat recenzi


Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: