Hudba v Labi

Výrobce: Machart s. r. o.
Autor: Vladimír Kasl
Cena:
349,00Kč

Bez daně: 303,48Kč
Množství: - +
   - NEBO -   

Unikátní obrazová publikace na fotografiích Vladimíra Kasla představuje průřez hudební produkcí klubu Labe v Hořovicích, který vznikal během patnácti let. Na uměleckých snímcích je zachyceno více než sedm desítek hudebníků, zpěváků a kapel, kteří prošli touto legendární klubovou scénou.

Vladimír Kasl na svých snímcích zachycuje atmosféra koncertů muzikantů a hudebních uskupení, jakými jsou například: Akutní potřeba / Akrobat / Dan Bárta & Illustratosphere / Iva Bittová / BlueGround & Klára / Brass Band / Cartonnage / Cop / Debustrol / Laco Deczi & Celula New York / Doctor P.P. / Echoes of Pink Floyd / Fleret / Folimanka Blues / Garage & Tony Ducháček / Horkýže Slíže / Hudba Praha band/ IKEM band / Imodium / Jananas / Pavlína Jíšová / Martin Kratochvíl / Tomáš Kočko & Orchestr / Václav Koubek / Krausberry / La Fanka / Rudy Linka / Tomáš Linka / Mig 21 / Vladimír Mišík / Mňága a Žďorp / Mydy Rabycad / Neřež / Nezmaři / Odyssea / Oldáš / Pakostra / Miroslav Paleček a Ivo Jahelka / Papavero / Peshata / Plastic people of the Universe / Barbora Poláková / Přelet M. S. / P.U.B. / Půl dechu do měchu / ROOT / Rybičky 48 / Miki Ryvola / Sestry Havelkovy / Sex Deviants / Skyline / Jan Spálený/ Špejbls Helprs / S.P.S. / Jiří Stivín / Tleskač / Totální nasazení / Trapas / UDG / Vladivojna La Chia / Vltava / Vypsaná fixa / Whitesnake Revival / Wohnout / Yellow Sisters / Zrní

 

 

Knihy
Výrobce Machart s. r. o.
Formát 210 x 297mm
Rozsah 216 vnitřních stran
Obálka pevné desky bez přebalu
Vazba šitá
ISBN 978-80-7656-046-8
Datum vydání 2/2022
Pořadí vydání Publikace byla vydána jako 268. v pořadí nakladatelství Machart.

O autorovi fotografií:

Vladimír Kasl se narodil se v roce 1949. Od roku 1986 žije v Berouně, pracuje jako dětský lékař. Fotografií se vážněji zabývá od roku 1999, je členem volného sdružení fotografů Berounští Fotorici. Častými náměty jeho fotografií jsou městská krajina, reportáže z cest a hudebních a společenských akcí. Své fotografie představil na patnácti společných výstavách (nejčastěji s Fotoriky) a na pětadvaceti samostatných výstavách. Jeho fotografie jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek a to nejen v Čechách. Dále také v Městské galerii v Berouně nebo ve sbírce města Goslar v Německu. V hudebním klubu Labe v Hořovicích fotil koncert poprvé dne 19. dubna v roce 2007. Tato práce zcela zásadně změnila jeho přístup k fotografování. Od té doby dokumentuje kulturní akce v Labi v podstatě pravidelně. Za více než dvanáct let tak zachytil stovky akcí na tisících fotografií. S výběrem jeho mnohaletého pracovního úsilí  se teď můžete seznámit i vy právě v této knize.

Autor projektu:

Jaroslav Vince Pospíšil je profesionální grafik, výtvarník a ilustrátor. Autor interiéru hudebního klubu Labe, autor knihy Legenda jménem Cop. Do klubu Labe chodím rád už od jeho vzniku. Zažil jsem tam ohromné množství nezapomenutelných chvil. Posledních asi deset let jste nemohli přehlédnout na akcích v Labi seriózního člověka, který svým fotoaparátem neúnavně dokumentoval snad každou akci. Samozřejmě mluvím o Vláďovi Kaslovi. Mnoho jeho fotografií bylo k vidění na výstavách přímo v Labi, některé tam zdobí interiér restaurace natrvalo. Přestože ve svých fotografiích ani zdaleka nezachycuje celé dvacetileté období klubu, je moc dobře, že tato dokumentace existuje. Jenže k čemu dokumentace, která je ukrytá doma v počítači, skrytá před zraky veřejnosti? Protože mám jeho fotografie rád, přišlo mi líto, že se fotografie nedostanou k lidem. Proto jsem jednou Vláďu oslovil s tím, že si myslím, že by bylo fajn, kdybychom udělali knihu s výběrem jeho fotek z Labe. Slovo dalo slovo a po mravenčí práci vznikla nakonec kniha, kterou právě držíte v ruce. Jsem za ni moc rád a věřím, že si najde příznivce i mezi návštěvníky klubu, muzikanty a dalšími fandy. Pojďme si tedy společně připomenout neopakovatelnou atmosféru koncertů v Labi, které svým objektivem Vláďa Kasl zvěčnil.

Napsat recenzi


Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: