Oka mžiky

Výrobce: Machart s. r. o.
Autor: Kateřina Mašatová
Autor ilustrací: Jana Kubásková
Cena:
119,00Kč

Bez daně: 103,48Kč
Množství: - +
   - NEBO -   

Básně Kateřiny Mašatové se od konfekčních sbírek dívčí a dámské poezie liší poučeností životní i literární. I když se rozhodně nevyhýbá nejintimnějším tématům, najdeme tu jen minimum banálního sladkobolného vzdychání. Autorka na sebe dokáže být tvrdá, nechybí tu ironie, zejména vůči sobě samé. Nechybí tu nadhled, skryté literární citace a spousta krásných nápadů, poetických i formálních. A nechybí tu ani širší škála životních pocitů, i když ty smutnější, stejně jako často v životě samém, převažují. A tak si OKA mžiky kromě kolegyň v životaběhu může s chutí přečíst i šestašedesátiletý skeptický nevrlec, což tímto dosvědčuju.

Zbývá dodat, že verše Kateřiny Mašatové hezky ladí s ilustracemi Jany Kubáskové.

 

Jan Velíšek, redaktor

Knihy
Výrobce Machart s. r. o.
Formát 105 x 190mm
Rozsah 80 vnitřních stran
Obálka pevné desky
Vazba šitá
ISBN 978-80-87938-51-5
Datum vydání 12/2017
Pořadí vydání Publikace byla vydána jako 173. v pořadí nakladatelství Machart.

KATEŘINA MAŠATOVÁ / básně

Je podvečer. Sedím v čajovně. Čekám tu na Katku. Otevírají se dveře …a vchází. Krásná žena. S trochu nesmělým úsměvem. Mírně zvědavým a natěšeným. Natěšeným jako malá slečna. I když vím, že je skvělá máma dvou krásných dětí. Na první pohled vnímám něhu, měkkost, mateřskost… A pak ji vidím. Tu sílu a jedinečnost. Vidím Katku, ženu plnou vášně, touhy, odvahy a snů. Ženu plnou tajemství a zákoutí, která ještě neznám. Sluší jí ráno a východ slunce. Jako květinám na louce. Ale v největší síle a nepřehlédnutelná je večer a v noci… Vidím úžasnou směs mnoha podob a poloh… erotiky, nostalgie, radosti, smutku, hořkosti, lásky, samoty, obav, sdílení… a tato směs se s každým východem a západem slunce mění. Mění se poměr všech těchto ingrediencí. A to je znát i v jejích básních. Nádhera! Katka je psycholožkou, psychoterapeutkou, konstelářkou, lektorkou, básnířkou, mámou, ženou.

 

JANA KUBÁSKOVÁ / ilustrace

Narodila se v roce 1975, pochází z Berouna, kde vystudovala střední pedagogickou školu

a ve studiu pokračovala na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem – obor výtvarná výchova. Je maminkou tří dětí. Spolupracovala s Mateřským centrem Slunečnice jako lektorka tvořivých kurzů a učila na „malotřídce“. Podílela se na pořádání soutěžních výstav Malé Berounále v Městské galerii Beroun. Příležitostně navrhuje interiéry a hračky pro děti. V současnosti učí výtvarnou výchovu na střední pedagogické škole. Ve volném čase se věnuje ilustrování knih, zejména pro děti.

Napsat recenzi


Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: