Kráčmera, kouzelník kunratický

Výrobce: ARSCI
Autor: Arnošt Vít
Autor ilustrací: Sylva prchlíková
Cena:
199,00Kč

Bez daně: 173,04Kč
Množství: - +
   - NEBO -   

Půvabná pohádková knížka o kunratickém kouzelníkovi Kráčmerovi, který žije ve své chaloupce na okraji Prahy a tu a tam pomůže sousedům s nějakými maličkostmi, které obyčejní pozemšťané řešit nedovedou. Autor s humorem sobě vlastním oslovuje dětské čtenáře laskavostí a hravými texty. Ti si můžou přečíst celkem devět příběhů:
Jak pan Kráčmera neoženil hejkala
Jak pan Kráčmera oslavil houbeles
Jak pan Kráčmera vyzrál na víložravce
Jak pan Kráčmera pomohl ohnivému muži
Jak pan Kráčmera uzdravil vodu
Jak pan Kráčmera napravil zbloudilé bludičky
Jak pan Kráčmera omladil klekánici
Jak pan Kráčmera čaroval pro sousedy
Jak se pan Kráčmera zlobil na pytláky

Víte, že v Kunraticích, v městské části na okraji Prahy, žije někdejší kouzelník? Opravdu! Jmenuje se Kráčmera, a i když už své řemeslo pověsil takříkajíc na hřebík, občas se na nějaké ty čáry musí přece jenom rozpomenout, protože je potřeba pomoci ohnivému muži, zařídit, aby se bludičky nevěnovaly tanci, ale svícení, postrašit místní pytláky nebo pomoci panu starostovi. Arnošt Vít, který příběhy sepsal, sám v Kunraticích bydlí, takže ví, o čem mluví. O Kráčmerovi píše toto:
„Kouzelníci, čarodějnice a všelijací mágové jsou v pohádkách skoro stejní jako lidi. Někteří činí dobro tomu, kdo si to zaslouží, jiní po zásluze trestají, někdy ovšem i za viny nespáchané. A pak to dá v pohádkách i v životě obětavým zachráncům moc práce, aby probudili princeznu ze sedmiletého spánku, když kousla do začarovaného jablka, nebo vrátili sourozencům lidskou podobu, když je čaroděj víceméně omylem proměnil v krkavce. V pohádkách se ta záchrana většinou daří, v životě – bohužel – ne vždycky.
S jedním takovým dobrým kouzelníkem se potkávám při procházkách Kunratickým lesem, který mám skoro na dosah od své židle, na níž právě sedím. Něco jsem o něm zaslechl vyprávět, něco mi pověděl sám a já se o to chci s Vámi, milí malí čtenáři, podělit. Především proto, abych mu – i všem ostatním dobrým kouzelníkům, kteří jsou mezi námi – pěkně poděkoval. Myslím, že až si tuhle knížku přečtete, dáte mi za pravdu a budete si – stejně jako já – přát, aby takových dobrodějů bylo víc. A ne jenom v okolí našeho krásného Kunratického lesa!“

Knihy
Výrobce e-bohém
Formát 176x250 mm
Rozsah 63 vnitřních stran
Obálka lesklá, bez přebalu
Vazba pevná vazba
ISBN 978-80-7495-675-1
Datum vydání 2017
Pořadí vydání

Napsat recenzi


Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: