Pavlovo pozdní odpoledne

Výrobce: ARSCI
Autor: Leopold Chlupatý
Autor ilustrací: Václav Buňát
Cena:
139,00Kč

Bez daně: 120,87Kč
Množství: - +
   - NEBO -   

Nakladatelství e-bohém připravilo po 21 letech reedici knížky, která v době svého prvního vydání právem vzbudila rozruch. Tehdejší náklad 10 výtisků byl beznadějně rozebrán prakticky již během několika hodin. Devět kusů od té doby nenávratně koluje mezi čtenáři, jeden výtisk se ale podařilo zachránit, kousek po kousku restaurovat a přizpůsobit modernímu čtenáři a jeho nárokům v probíhajícím 21. století.
56 stran, formát A5, 19 barevných ilustrací, pevná vazba

Pokud se kniha dočká druhého vydání, je to úspěch. Znamená to, že se po ní čtenáři ptají, rádi by si ji koupili, zkrátka že jim přirostla k srdci. A podobně tomu bylo i v našem případě. Letos slavíme jedenadvacet let od chvíle, kdy předvánoční romance Pavlovo pozdní odpoledne spatřila světlo světa.
Náklad deseti kusů, které v roce 1995 vydalo nakladatelství SPpress, byl během několika týdnů beznadějně rozebrán. Devět výtisků od té chvíle kolovalo mezi čtenáři a trampoty skromného hrdiny si postupně získávaly stále širší okruh příznivců. Kde tyto výtisky skončily, bohužel nevíme. Minimálně jeden však přežil a díky tomu dnes můžeme celý příběh, zrestaurovaný písmeno po písmeni, čárku po čárce, prožívat znovu.
Druhé vydání obvykle nabízí něco navíc a platí to i v našem případě. Tentokrát jsme text oblékli do hávu, který odpovídá nejmodernějším grafickým trendům třetího tisíciletí, oživili jsme ho ilustracemi věhlasného umělce a svijanského rodáka Václava Buňáta a v neposlední řadě opatřili poznámkovým aparátem, který, jak věříme, usnadní porozumění jeho filozofujícím pasážím.

 

Knihy
Výrobce e-bohém
Formát 150x210 mm
Rozsah 55 vnitřních stran
Obálka bez přebalu
Vazba brožovaná vazba
ISBN 978-80-7495-640-9
Datum vydání 2016
Pořadí vydání

Napsat recenzi


Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: