Lucie Suchá

Lucie Suchá

Narodila se v Berouně v roce 1968. Vystudovala gymnázium. Nějaký čas strávila studiem medicíny (první kresby na okraji poznámek). A nakonec podruhé odmaturovala jako radiologický laborant. Malovat začala potom, co dostala od svého muže pod stromeček olejové barvy. První obraz vznikl v létě r. 1989 na chatě pod hradem Týřovem a do dnešního dne jich namalovala již přes čtyři sta. Staré okenní rámy, které jsou pro její obrazy typické začala používat po té, co jeden z obrázků jakoby namíru přesně zapadl do starého sklepního okýnka u domku manželových rodičů.
Od roku 1992 již uspořádala 49 samostatných výstav.
Vytiskla 13 litografických tisků
Obrazy v soukromých sbírkách - Německo, Holandsko, Itálie, Slovensko, Japonsko, Mexiko, USA a Česko (tam nejvíc).
Lucie dále navrhovala loutky, které vyřezával její manžel Tomáš Suchý. Malovala obrazy ke starým kramářským písním, které občas s kapelou - Apači z pavlače - zpívávala. Falešně, ale s láskou. Navrhla obaly na CD Ponožky pana Semtamťuka, Pavlína Jíšová a přátelé, Brzdaři, Pohádky z kouzelné mošny atd. Neúnavně fotografuje (několik cen časopisu Photo-life).
Je členkou fotografického klubu „Berounští fotorici“, s kterým pravidelně vystavuje. Aktivně se podílílela na činnosti Kaleidoskopického sdružení DĚTI i KMETI pořádajícího Jarní hry v Radouši a Podtýřovskou matračku na Berounce. Vychovává tři syny Mikuláše, Huberta a Jáchyma. Vede domácnost svému muži. V. r. 2010 skončila mateřskou dovolenou, půl roku byla nezaměstnaná. V té době udělala své první litografie v dílně Jiřího Lípy v Praze na Újezdě v Říční ulici. Od r. 2011  pracovala  jako radiologická laborantka  na mamografu v Berouně,kde jsou k vidění její litografické tisky.
V nemocnici v Berouně  byly její obrazy k  vidění na chodbě RDG oddělení od r. 1998 do 2007.
V roce 2011 vydala dětskou knížku MUJ!.Graficky jí pomáhal syn Mikuláš.
V r. 2011,2012,2013,2014  práce v litografické dílně  ak. mal. Martina Boudy, v Říční ulici ,Praha Újezd.
Vzniklo zde 31 litografických tisků.
V r. 2015 práce v litografické dílně Tomáše Svobody v Dittrichově 13, Praha.
Vzniklo zde 8 litografických tisků ke knížce "Obrázky zpod Týřova"
Ke konci roku 2012 opustila zaměstnání na mamografii v Berouně a vrátila se  do nemocnice, kde pracuje na RDG a magnetické rezonanci.
Od roku 2010 pořádá se svým mužem a Občanským sdružením Okrašlovací spolek  Přátel Černého vršku masopust  na Černém vršku, ve čtvrti, kde bydlí.
Od r. 2013 pořádá fotografickou výstavu " Na Vršek a z Vršku", tamtéž, kde na plotech sousedů vystavuje fotky  z tohoto místa. Vernisáž je v Restauraci na Černém vršku a výstava končí otevřeným fotoateliérem  a hapeningem na zahradě domu, kde žije. K vidění je pokaždé nejméně 100 fotografií z místních ulic a zahrad.

3 produktů.

Zobrazení 1-3 z 3 položek

Můj

215 Kč Cena

Malý Jáchym chce být nejsilnějším klukem na celém světě. Proto si tak rád hraje se svými gumovými dinosaury a poměřuje s nimi svoje síly. A proto se také, když se mu ten nejoblíbenější z nejoblíbenějších ztratí, vydává na výpravu za jeho záchranou. Kratič