Povídky ke kávě IV. aneb Jak přežít dětství

169 Kč
vč. DPH

Hana Hrabáková v předchozích třech letech úspěšně publikovala již tři díly cyklu „Povídky ke kávě“ a letos přichází s další částí této povídkové série.

Množství
Skladem

Hana Hrabáková v předchozích třech letech úspěšně publikovala již tři díly cyklu „Povídky ke kávě“ a letos přichází s další částí této povídkové série. Autorka oslovuje čtenáře uceleným souborem humorných textů doslova „ze života“. Podtitul aktuální povídkové knihy „Jak přežít dětství“ jasně napovídá, okolo čeho se její humorné texty tematicky točí. A nutno dodat, že vzpomínky na dětství „za socialismu“ nejsou rozhodně tím jediným tématem. Povídky opět často zabrousí do zákoutí rodinného života, romantizující a humorný pohled na období dospívání – ať už se odehrávalo v jakémkoli režimu, nechybí svět domácích mazlíčků, i vzpomínky na to, jaký byl svět „kdysi“. Hana Hrabáková dobře ví, o čem píše. Vždyť jen literárně vypointovala to, co čtenářky a čtenáři také zažívají a co jim život někdy nelítostně servíruje. Nikdy ale nechybí nadhled a jiskřivý humor.

Ukázka:

Když naši v sedmdesátých letech koupili chatu na Nežárce, trávili jsme tam všechny víkendy a prázdniny. Tříletý věkový rozdíl mezi mnou a mou sestrou Bohunkou se stával neúnosný, a tak jsme si s sebou vozily kamarádky.

Jednou s námi jela Bohunčina kamarádka Eva, obě už chodily na gympl a naši jim dovolili jít do sousední vesnice na odpolední taneční zábavu, která se konala na fotbalovém hřišti. Já jsem si vyfňukala, že můžu jít s nimi. Nechtěly mě, ale co se mnou, že?

Holky se zmítaly v rytmu tance s místními mládenci, já seděla na klandru a styděla jsem se. Nakonec jsem se odvážila mezi ně a tehdy vzniklo velké přátelství mezi místními chlapci a námi děvčaty z chaty dole u řeky. My byly městské holky od Prahy, oni kluci z jihočeských statků...

 

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
120 x 180mm
Rozsah
84 vnitřních stran
Obálka
brožovaná
Vazba
lepená
ISBN
978-80-87938-73-7
Datum vydání
11/2018
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 195. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Hana Hrabáková

Hana Hrabáková

Narodila se 23. 1. 1962 v Berouně, otec veterinář, matka účetní. Zprvu pracovala jako učitelka v mateřské škole, pět let pak učila ve Zvláštní a pomocné škole v Králově Dvoře, dále působila jako sociální pracovnice v Českém Červeném kříži, kde se podílela na vzniku Azylového domu Berounka, několik let pracovala jako zástupkyně ředitelky Klubíčka, spoluzakládala a vedla stacionář pro postižené klienty. Dvacet let pořádala ozdravné zájezdy u moře pro děti z berounské kotliny. Vrátila se do školství, řadu let působila jako ředitelka Mateřské školy Beroun-Závodí a nyní pracuje na středním odborném učilišti. Hana Hrabáková své krátké prózy zveřejňovala nejprve časopisecky a v roce 2015 literárně debutovala titulem Povídky ke kávě / Jak přežít třicet let s jedním chlapem (a s jednou tchýní), který se setkal s nebývalým čtenářským ohlasem a autorce otevřel cestu k pokračování této povídkové řady. O rok později následoval titul Povídky ke kávě II. / Jak přežít (v) manželství a zachovat si zdravý ženský rozum, a hned rok následující kniha Povídky ke kávě III. / Jak jsme mohli přežít bez mobilu a v dalších letech Povídky ke kávě IV. / Jak přežít dětstvíPovídky ke kávě V. / Jak přežít první lásky a Povídky ke kávě VI. / Jak přežít katastrofy, které opět navázaly na předchozí čtenářský úspěch. Nyní autorka svoji povídkovou řadu rozvíjí dalšími příběhy...

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: