Zemřít dvakrát

Autor: Petr Gruber
299 Kč
vč. DPH

Každý bojoval na opačné straně Evropy. První, z moravské vesničky, na francouzské frontě v roce 1940 a následně strávil dlouhá léta v zajateckém táboře.

Množství
Skladem

Každý bojoval na opačné straně Evropy. První, z moravské vesničky, na francouzské frontě v roce 1940 a následně strávil dlouhá léta v zajateckém táboře; druhý, z Podkarpatské Rusi, přes nucenou službu v maďarské armádě prošel frontu jako příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR. Dva silné příběhy, které se protnuly po válce, ukazují válečné dění bez příkras. Popisované události jsou autentické a byly zpracovány na základě deníků, úředních údajů a vzpomínek hlavních postav a jejich příbuzných. Příběh popisuje dramatické a drastické události tak, jak je válka z pohledu účastníků přinášela…

Detail

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
148 x 210 mm
Rozsah
224 vnitřních stran
Obálka
pevná vazba
Vazba
šitá
ISBN
978-80-7656-020-8
Datum vydání
10/2021
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 242. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Petr Gruber

Petr Gruber

Petr Gruber je autorem již druhé knihy s válečnou tématikou. Zatímco v první úspěšné knize „Voják Říše a svědomí“ se zabýval osudem vojáka z Protektorátu ve službě ve Wehrmachtu, aktuálním titulu popisuje službu čs. vojáků ve francouzské armádě na počátku války s následným pobytem v zajateckém táboře a službu v československém vojsku v rámci Rudé armády. Nevyhýbá se skutečnostem, které vedly k porážkám i k vítězstvím. Ukazuje, jaká byla role obyčejného vojáka ve světovém konfliktu a jaké bylo utrpení vojáků i civilistů.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: