• Nové
  • Vyprodáno

Vodní světy Jakuba Krčína

270 Kč
vč. DPH

Nová kniha, Vodní světy Jakuba Krčína, věnovaná životu a dílu geniálního stavitele rybníků nejen v jižních Čechách.

Množství
Vyprodáno

Nová kniha, Vodní světy Jakuba Krčína, věnovaná životu a dílu geniálního stavitele rybníků nejen v jižních Čechách, vznikala jako společné  autorské dílo spisovatele Otomara Dvořáka a fotografky  a zároveň vydavatelky Marie Holečkové, podobně jako stejnojmenný tv seriál, který uvádí od konce loňského roku stanice Historie.cs . Jejím cílem je dále doplnit bílá místa v jeho životopisu díky novým odborným poznatkům  jež vyvracejí odsudky a pomluvy tohoto významného rybníkáře. Ty se tradují od jeho působení u dvora Viléma z Rožmberka do současnosti. Velký dík tímto náleží především známému historikovi a spisovateli  profesoru Jaroslavu Čechurovi. Ač uplynulo od úmrtí Jakuba Kečína více než 400 let, většina jeho děl dodnes úspěšně slouží rybníkářům nejen  na jihu Čech. Zásadně ovlivnil například díky svému odsuzovanému „megalomanství“ katastrofu při povodni v roce 2002, o níž se autoři zmiňují v závěru knihy. Jeho pomníkem je proto právě největší rybník světa – Rožmberk, dodnes obdivovaný. Osloví Vás jistě i mnoho zajímavých momentů z jeho života, zachycených jak z dobových dokumentů, tak i z výsledků dlouhodobého bádání, především mnoha odborných publikací.  Kniha je vybavena mnoha barevnými fotografiemi a také kódy, které Vám umožní nahlédnou do míst z větší části dosud veřejnosti nepřístupných.

Detail

Výrobce
Nakladatelství MH
Formát
225x215 mm
Rozsah
108
Obálka
pevná vazba
ISBN
9788086720890
Datum vydání
2/2024
Otomar Dvořák

Otomar Dvořák

Vystudoval Střední průmyslovou školu a poté FAMU – obor dramaturgie a scenáristika. Od roku 1998 byl členem redakční rady časopisu Fantastická fakta. Pracoval jako dramaturg v hudebním divadle Semafor a v Městském divadle Zlín, poté jako spisovatel na "volné noze".

Je autorem literatury faktu týkající se historických a přírodních záhad či tajemných míst v krajině, a také několika netradičních cestopisů. Další významnou částí jeho tvorby jsou beletristická díla z oblasti historie, sci-fi, fantasy a hororu. Píše také televizní scénáře, divadelní hry a písňové texty. Spolupracuje na rozhlasových a televizních pořadech Stanislava Motla z cyklu "Stopy, fakta tajemství" a TV sérii pro mládež "Záhady Toma Wizarda". Pro televizi CS film, kanál Kino Svět připravuje se svým studiem J.O.P. jako scenárista, režisér a moderátor cyklus publicistických pořadů Magazín záhad a Tajemná místa. Součástí Magazínu záhad je rubrika Magická kuchařka, v níž s manželkou Evou Zajícovou seznamují diváky s různými obřadními a výročními jídly našich předků.

Detail autora

Marie Holečková

Marie Holečková

Narozena 16.6.1948 v Berouně. Fotografka a vydavatelka. Majitelka nakladatelství MH v Berouně.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: