• Nové

Povolání Volman II. díl

399 Kč
vč. DPH

Druhá část románu podle skutečných událostí o zakladatelích slavného podniku na obráběcí stroje v Žebráce volně navazuje na děj předchozí knihy.

Množství
Skladem

Druhá část románu podle skutečných událostí o zakladatelích slavného podniku na obráběcí stroje v Žebráce volně navazuje na děj předchozí knihy. Se členy rodu Volmanů se tentokrát setkáme v 70. letech 19. století a společně projdeme mnoha převratnými událostmi až na počátek století dvacátého. Na své si přijdou jak milovníci silných lidských osudů, tak také nadšenci do historie firmy Fr. Volman. V tomto dílu s podtitulem Námořník továrníkem budeme sledovat životní příběh Františka Volmana a jeho potomků a odhalíme tajemství vzniku továrny, jejíž stroje jsou v současnosti ceněnými raritami a leckteré dodnes plně funkční.
V knize najdete také fotografie, z nichž některé dosud nikdy nebyly zveřejněny.

Detail

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
A5 na výšku
Rozsah
288 stran
Obálka
pevné desky bez přebalu
Vazba
šitá
ISBN
978-80-7656-074-1
Datum vydání
10/2023
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 296. v pořadí nakladatelství Machart.
Petra Braunová

Petra Braunová

Je pravnučkou Otakara Volmana, továrníka v Žebráce. Dnes žije nedaleko městečka v obci Záluží a již mnoho let se věnuje výzkumu a pátrání kolem tématu Volman. Spravuje také facebookové stránky Volman Čelákovice-Žebrák, kde průběžně zveřejňuje zajímavosti, které objevila. Dále se věnuje ilustraci a výtvarnému umění. Můžete ji tedy občas potkat na některém z jarmarků hlavně na Berounsku či navštívit její webové stránky www.petarta.cz.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: