• -100 Kč

Karel Paták - Monografie

Autor: Karel Paták
249 Kč
149 Kč Ušetříte 100 Kč
vč. DPH

Knižní titul z berounského nakladatelství Machart, věnovaný průřezu celoživotní tvorbou akademického malíře Karla Patáka, zpřístupňuje široké veřejnosti život i dílo umělce, který se významně zapsal do kulturního povědomí Berouna.

Množství
Skladem

Knižní titul z berounského nakladatelství Machart, věnovaný průřezu celoživotní tvorbou akademického malíře Karla Patáka, zpřístupňuje široké veřejnosti život i dílo umělce, který se významně zapsal do kulturního povědomí Berouna. Jedná se o první monografii, která se věnuje dílu tohoto autora. Kniha shrnuje Patákovu tvorbu od studentských let na Akademii výtvarných umění přes práci v propagační tvorbě, ilustrátorskou a portrétní tvorbu až po současnost, kdy Karel Paták tvoří netradiční koláže technologií počítačové grafiky. Kniha obsahuje předmluvu věnovanou životu malíře, jejímž autorem je berounský spisovatel Jiří Kahoun. Dále přináší vzpomínky a postřehy řady berounských osobností, které Karla Patáka provázely na jeho cestě životem, mj. Jiřího Kreissla, Jana Velíška, Vladimíra Čápa, Pavla Machače, Jiřího Vydry, Jaroslavy Obdržálkové a dalších. Tito lidé s ním tvořili, poznali jej na studiích, setkali se s ním v jeho roli výtvarníka nebo dlouholetého učitele na LŠU v Berouně.

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
235 x 160 mm (na šířku) + klopy 120 mm
Rozsah
128 vnitřních stran
Obálka
4/0 + 1/0 matné lamino
Vazba
V4k (vázaná s měkkými deskami)
ISBN
978-80-87517-85-7
Datum vydání
1.4.2013
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 45. v pořadí nakladatelství Machart.
Karel Paták

Karel Paták

Pochází ze smíšeného česko-německého manželství, dětství prožil za války, Vítězný únor mu vítězně vpadl do let dozrávání. Meandry jeho života vedly od Akademie až po starostování v Loděnici...

1931 Narodil se v česko-německé rodině ve Vojkovicích nad Ohří.

1951 Ukončil studium na grafické škole u prof. Jaroslava Vodrážky.

1952 Přijat na Akademii výtvarných umění k prof. Vladimíru Puklovi.

1964 Nastoupil pedagogickou dráhu v Lidové škole umění v Berouně, založil zde výtvarný obor, který pětadvacet let vedl.

1990 Po svobodných komunálních volbách se stal starostou obce Loděnice na tři volební období.

2004 Publikoval svoji první knihu „Loděnice – obec na zemské stezce“, v níž dokumentuje historii obce.

2009 V berounském nakladatelství Machart mu vyšla kniha „Pihoun od Slavoše“, v které svérázným způsobem zpracovává vzpomínky na vlastní dětství.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: