Život Berounska a Hořovicka

349 Kč
VAT included

Regionální výpravy za rostlinami a živočichy Berounska a Hořovicka.

Quantity
In Stock

Velmi pestré přírodní podmínky oblasti Berounska a Hořovicka podmiňují výskyt mnoha ekosystémů s mimořádně bohatým zastoupením fauny a flóry. Velké přírodní bohatství této části Středočeského kraje potvrzuje i existence hned tří chráněných krajinných oblastí - Českého krasu, Křivoklátska a Brd. Jednotlivé kapitoly této publikace představují vybrané biotopy a organizmy, které se v nich vyskytují. Nejedná se o encyklopedický přehled druhů, ale o představení atraktivních živočichů a rostlin s pozoruhodnými vlastnostmi a zajímavým způsobem života. Autor nás na jedné straně seznamuje se vzácnými a chráněnými druhy, ale také s málo známými skutečnostmi ze života zdánlivě obyčejných organizmů. Ambicí této publikace je vyvolat zájem čtenářů o další poznávání zdejší přírody a také o její aktivní ochranu.

Fotograficky bohatě ilustrovaná kniha navazuje na úspěšnou ediční řadu publikací o tomto regionu, která se již v minulosti věnovala podzemí zdejšího kraje nebo specifické tematice hub (Podzemí Berounska a Hořovicka, Houby Berounska a Hořovicka).

Data sheet

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
230 x 185mm
Rozsah
144 stran
Obálka
pevné desky bez přebalu
Vazba
V8
ISBN
978-80-7656-059-8
Datum vydání
11/2022
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 281. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Emil Šnaidauf

Emil Šnaidauf

Pedagog a popularizátor poznávání přírody a krajiny, s důrazem na její ochranu. Ve své publikační činnosti pravidelně přispívá do odborných i populárních periodik, které se věnují přírodě a její ochraně. Publikoval také edukační texty pro řáky a studenty. Je autorem řady naučných stezek v regionu.

Detail autora

16 other products in the same category: