Narodil se roku 1948, původem je Jihomoravák. V Berouně se objevil poprvé v roce 1969 během studií na VŠCHT. Zde poté zakotvil v Králodvorských železárnách, kde v různých technicko-hospodářských funkcích pracoval až do roku 1993. Potom až do důchodového věku působil v oblast výroby a obchodu některých zahraničních firem se zaměřením na litinové zboží. Už od pokročilejšího mládí rád fotografuje a později také začal pracovat s videem. Velkou část volného času věnuje turistice, jeho oblíbenou destinací je CHKO Třeboňsko. V tamním regionu vydal několik turisticko-informačních brožur a digitalizoval a vydal už nedostupné knižní tituly místních autorů. Zpracoval a vydal také brožuru o historii Králodvorských sléváren a kroniku Bykoše, obce, kde v současnosti žije. Kniha o viklanech je jeho nejaktuálnější aktivitou.
Aktuální výbor z unikátní obrazové učebnice Jana Amose Komenského doplněný novými ilustracemi Václava Sokola se snaží zprostředkovat „svět v obrazech“ současnému dětskému čtenáři. Kniha navazuje na předchozí úspěšný první a druhý díl vydaný v česko-anglic
Další aktuální výbor z unikátní obrazové učebnice Jana Amose Komenského doplněný novými ilustracemi Václava Sokola se snaží zprostředkovat „svět v obrazech“ současnému dětskému čtenáři.
Ojedinělá výpravná obrazová publikace detailně mapuje působení templářského řádu na území současné Prahy. Stěžejní částí knihy je pokusem o podrobně komentovanou inventuru pražských lokalit spojovaných s osudem řádu templářů.
Málokteré z českých měst se může pyšnit tak obsáhlou a na vysoké odborné úrovni zpracovanou monografií, která čtenářům přibližuje živou i neživou přírodu pojednaného území.
Po úspěchu prvního vydání Barevné abecedy se ke čtenáři dostává její nové doplněné vydání.ejnost – pedagogy 1. stupně ZŠ i pro rodiče předškoláků a žáků 1. a 2. ročníku ZŠ, ale hlavně samotným dětem, kt