• Vyprodáno

Žebrák v době našich dědečků

199 Kč
vč. DPH

Velké proměny našeho města, k nimž došlo v posledních letech, nás přiměly k úvahám o tom, že jeho původní osobitá tvář, kterou ještě my starší pamatujeme, zůstává nezachycena a systematicky nepopsána.

Množství
Vyprodáno

Je to zvláštní pocit, když se po letech vracím do rodného města. S dojetím poznávám místa obestřená vzpomínkami; napřed je to panoráma okolních vrchů korunované typickou siluetou hradu Točníku, vzápětí i důvěrně známý pohled na centrum Žebráku, na to nakupení střech, sevřené jako v dlani na dně potoční kotliny mezi Kraví hůrkou a Kozlem, s příznačnou dominantou kostelní věže a s lesklým zrcadlem rybníka… Poznávám své město – a současně nepoznávám. Krajina mého dětství byla dočista jiná, vůbec se nekryje s tím, co právě vidím před sebou.
                                                                                                                                                                                                             autor

Pár slov na vysvětlenou:
Velké proměny našeho města, k nimž došlo v posledních letech, nás přiměly k úvahám o tom, že jeho původní osobitá tvář, kterou ještě my starší pamatujeme, zůstává nezachycena a systematicky nepopsána. Myslíme si, že by byla velká škoda, kdyby se nevyužila poslední příležitost k uchování vzpomínek na „Žebrák v době našich dědečků“. Hledali jsme, kdo by takovou věc mohl napsat. Pak jsme si uvědomili, že máme mezi našimi rodáky profesionálního spisovatele Otomara Dvořáka, úspěšného autora historických románů i literatury faktu. Jsme rádi, že naši nabídku ochotně přijal a že sepsal vzpomínky na rodné město. Je to pohled subjektivní, pohled romanopisce, v němž se snoubí jeho zážitky s představami a poetickými popisy, ale myslíme si, že tím bude jeho vyprávění pro čtenáře ještě zajímavější. Pan Dvořák se s námi pravidelně scházel, žebrácký místopis jsme společně konzultovali a obohacovali ze vzpomínek dalších zdejších starousedlíků. Doufáme, že tak vznikl plastický obraz nedávné minulosti našeho města, který potěší pamětníky – a mladší generaci poučí o věcech, o nichž mnohdy nemá ani tušení.
redakční rada

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
190 x 190 mm
Rozsah
144 vnitřních stran
Obálka
4/0 + 1/0 matné lamino
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
978-80-87517-92-5
Datum vydání
2013
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 114. v pořadí nakladatelství Machart.
Otomar Dvořák

Otomar Dvořák

Vystudoval Střední průmyslovou školu a poté FAMU – obor dramaturgie a scenáristika. Od roku 1998 byl členem redakční rady časopisu Fantastická fakta. Pracoval jako dramaturg v hudebním divadle Semafor a v Městském divadle Zlín, poté jako spisovatel na "volné noze".

Je autorem literatury faktu týkající se historických a přírodních záhad či tajemných míst v krajině, a také několika netradičních cestopisů. Další významnou částí jeho tvorby jsou beletristická díla z oblasti historie, sci-fi, fantasy a hororu. Píše také televizní scénáře, divadelní hry a písňové texty. Spolupracuje na rozhlasových a televizních pořadech Stanislava Motla z cyklu "Stopy, fakta tajemství" a TV sérii pro mládež "Záhady Toma Wizarda". Pro televizi CS film, kanál Kino Svět připravuje se svým studiem J.O.P. jako scenárista, režisér a moderátor cyklus publicistických pořadů Magazín záhad a Tajemná místa. Součástí Magazínu záhad je rubrika Magická kuchařka, v níž s manželkou Evou Zajícovou seznamují diváky s různými obřadními a výročními jídly našich předků.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: