• Nové

Šíp s modrým peřím (tři příběhy z Kublova a Velízu)

289 Kč
vč. DPH

Jedná se – v nejlepším slova smyslu – o knížkou pro celou rodinu. Čtenářům mladým, i těm stále mladým, nabízí především tři napínavé dobrodružné příběhy; jejich hrdinové jsou jak jen možno odlišní v charakteru i v prožívaném příběhu.

Množství
Skladem

Jedná se – v nejlepším slova smyslu – o knížkou pro celou rodinu. Čtenářům mladým, i těm stále mladým, nabízí především tři napínavé dobrodružné příběhy; jejich hrdinové jsou jak jen možno odlišní v charakteru i v prožívaném příběhu.

Druhou vrstvou knihy je přínos v oblasti historického poznání, které přináší náročnějším čtenářům. Jak ukazuje její podtitul, je lokálně zakotvena v křivoklátských lesích. Na vrchu Velízu a ve vsi Kublově na jeho úpatí se ve třech různých časových dobách (století jedenácté, patnácté a devatenácté) odehrávají tři příběhy, opírající se o historicky daná fakta.

V jedenáctém století zde byl přemyslovský kníže Jaromír přepaden soupeřícími Vršovci a vysvobozen družinou, kterou přivedl – jak vypráví kronikář Kosmas – věrný sluha Hovora. Kostel, který tu Jaromír na poděkování za záchranu dal vystavět – a také klášter, který pak jeho následovníci z rodu Přemyslovců nechali vybudovat – husité v patnáctém století vypálili a tím ukončili čtyři staletí působení benediktinských mnichů ve zdejším kraji. A konečně o čtyři století později se ve vsi Kublově do chudé rodiny a do revolučního devatenáctého století narodil Josef Leopold Zvonař, skladatel, hudební teoretik a pedagog, aby na trnité cestě překážek a bojů za rozvinutí svého talentu vytvořil skladatelské, pedagogické a teoretické dílo, jež zanechalo významné stopy v dějinách české hudby.

Těmto třem příběhům je autorovou fabulací vdechnut život, cit, napětí: čtenář se stává současníkem jejich hrdinů, je jen na něm, kolik inspirace si z četby odnese pro své vlastní zápasy. A kdy se vypraví na cestu, aby z se na Velízu a v okolí prošel po stopách hrdinů knihy a shlédl památky, které tu stále o nich vyprávějí. Autor knihy je také autorem poutavých ilustrací, které příběhy doprovázejí.

Detail

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
125x210 mm
Rozsah
128 vnitřních stran
Obálka
brožované desky s klopami
ISBN
978-80-7656-067-3
Datum vydání
11/2023
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 289. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Oldřich Selucký

Oldřich Selucký

Je český spisovatel, scenárista, malíř a ilustrátor. Je autorem řady historických románů pro mládež. Vystudoval MFF UK v Praze, obor teoretická kybernetika. Studoval i klasickou a středověkou filozofii v tajných domácích seminářích, pokračoval ve výtvarné práci a začal se věnovat psaní poezie a prózy. Po odchodu do ciziny nejprve ve Vídni studoval staré jazyky a navštěvoval přednášky z filozofie. Ve francouzském Lille se pak věnoval kresbě a malbě, navštěvoval přednášky z historie, filozofie a teologie. Po návratu do Čech vyučoval v letech 1990 až 1993 filozofii a etiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě občasné překladatelské činnosti a psaní článků se především začal věnovat tvorbě scénářů pro dětské animované filmy. Jako večerníčkové seriály byla v České televizi uvedena Broučkova rodina a vánoční seriál Cesta tří králů. Animovaný seriál Pavel, dobrodruh víry později převedl na úspěšnou knihu, jejíž americký překlad získal první cenu jako nejlepší katolická kniha pro děti (2009). Vzdělání pro výtvarnou tvorbu získal v ateliéru profesora Borise Jirků. Díky tomu si dnes ilustruje některé své knížky sám. V roce 2012 publikoval úspěšný dobrodružný román pro mládež Strážce ohně a o rok později román Vojmírova cesta. Do doby vrcholného středověku uvádějí mladé čtenáře dva romány - Vzpoura v Assisi (2014) a Bratr Dominik (2016). Z Itálie poloviny 19. století - věku páry a velkých vynálezů - načerpal autor látku pro román Bitva na řece Pádu (2015).

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: