Oka mžiky

119 Kč
vč. DPH

Básně Kateřiny Mašatové se od konfekčních sbírek dívčí a dámské poezie liší poučeností životní i literární.

Množství
Skladem

Básně Kateřiny Mašatové se od konfekčních sbírek dívčí a dámské poezie liší poučeností životní i literární. I když se rozhodně nevyhýbá nejintimnějším tématům, najdeme tu jen minimum banálního sladkobolného vzdychání. Autorka na sebe dokáže být tvrdá, nechybí tu ironie, zejména vůči sobě samé. Nechybí tu nadhled, skryté literární citace a spousta krásných nápadů, poetických i formálních. A nechybí tu ani širší škála životních pocitů, i když ty smutnější, stejně jako často v životě samém, převažují. A tak si OKA mžiky kromě kolegyň v životaběhu může s chutí přečíst i šestašedesátiletý skeptický nevrlec, což tímto dosvědčuju.

Zbývá dodat, že verše Kateřiny Mašatové hezky ladí s ilustracemi Jany Kubáskové.

Jan Velíšek, redaktor

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
105 x 190mm
Rozsah
80 vnitřních stran
Obálka
Pevné desky
Vazba
šitá
ISBN
978-80-87938-51-5
Datum vydání
12/2017
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 173. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Jana Kubásková

Jana Kubásková

Vystudovala SPgŠ v Berouně – obor učitelství MŠ. Další studium na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a na Masarykově univerzitě v Brně – obor výtvarná výchova pro základní a střední školy. V minulosti spolupracovala s Rodinným centrem Slunečnice v Berouně jako lektorka tvořivých kurzů pro děti i dospělé. Pracovala jako učitelka na prvním stupni malotřídní ZŠ na Tetíně i jako učitelka v MŠ. V současné době žije a tvoří na Tetíně. Je maminkou tří dětí. Vyučuje výtvarnou výchovu na Střední pedagogické škole v Berouně a příležitostně se věnuje ilustrování knížek i volné tvorbě.

Detail autora

Kateřina Mašatová

Kateřina Mašatová

Je podvečer. Sedím v čajovně. Čekám tu na Katku. Otevírají se dveře …a vchází. Krásná žena. S trochu nesmělým úsměvem. Mírně zvědavým a natěšeným. Natěšeným jako malá slečna. I když vím, že je skvělá máma dvou krásných dětí. Na první pohled vnímám něhu, měkkost, mateřskost… A pak ji vidím. Tu sílu a jedinečnost. Vidím Katku, ženu plnou vášně, touhy, odvahy a snů. Ženu plnou tajemství a zákoutí, která ještě neznám. Sluší jí ráno a východ slunce. Jako květinám na louce. Ale v největší síle a nepřehlédnutelná je večer a v noci… Vidím úžasnou směs mnoha podob a poloh… erotiky, nostalgie, radosti, smutku, hořkosti, lásky, samoty, obav, sdílení… a tato směs se s každým východem a západem slunce mění. Mění se poměr všech těchto ingrediencí. A to je znát i v jejích básních. Nádhera! Katka je psycholožkou, psychoterapeutkou, konstelářkou, lektorkou, básnířkou, mámou, ženou.

Detail autora

6 další produkty ve stejné kategorii: