Za zvířátky tam a zpátky

229 Kč
vč. DPH

Za zvířátky tam i zpátky je souborem básniček o zvířátkách pro děti, autorky Drahomíry Zimové s ilustracemi dětské malířky Lindy Živorové.

Množství
Skladem

Za zvířátky tam i zpátky je souborem básniček o zvířátkách pro děti, autorky Drahomíry Zimové s ilustracemi dětské malířky Lindy Živorové. Tento veršovaný přírodopis zábavnou a poučnou formou seznamuje se skutečným světem devadesáti různých druhů zvířat celého světa a podává mnoho faktických a zajímavých informací o jejich vzhledu, chování a způsobu života.

Kniha je určena jak nejmenším dětem, jimž zatím čtou jejich rodiče či prarodiče, tak i dětem, které si již čtou samy – právě pro ně je použito dostatečně velké písmo a kniha tak spadá do kategorie tzv. prvního čtení. Všechny básničky jsou doprovázeny milými a veselými ilustracemi jednotlivých zvířátek viděných očima desetileté výtvarnice. Mnohé básničky si s potěšením přečtou a poučí se z nich i dospělí čtenáři.

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
125 x 210mm
Rozsah
96 vnitřních stran
Obálka
pevné desky bez přebalu
Vazba
vázaná
ISBN
978-80-7656-018-5
Datum vydání
3/2021
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 240. v pořadí nakladatelství Machart.
Drahomíra Zimová

Drahomíra Zimová

Pochází z Berouna, necelých 30 km jihozápadně od Prahy, bydlí v Trubíně u Králova Dvora. Od dětství byla její největší vášní hudba. Ve Středním odborném učilišti v Hořovicích se vyučila mechaničkou hudebních nástrojů pro akordeony a harmoniky a poté nastoupila do Delicie Hořovice, kde se tyto hudební nástroje vyrábějí. Z důvodu dojíždění odešla po několika letech do soukromé firmy se zahraniční účastí v Králově Dvoře, kde uplatnila svou jemnou motoriku jako montážní dělnice při výrobě drobných elektrosoučástek. Po více než 20 letech ale byla nucena toto zaměstnání ze zdravotních důvodů opustit a v současné době pracuje v sociálních službách. Před několika lety v sobě objevila básnické nadání a jako ryzí amatérka se začala věnovat tvorbě písňových textů a poezie, později začala psát také básničky pro děti. Tato činnost ji baví a naplňuje uspokojením a štěstím. Jak sama říká, nadání je dar, kterého je škoda nevyužít. Dala proto na rady známých a přátel a rozhodla se podělit s ostatními o radost ze svých básní jejich knižním vydáním, které je autorčinou prvotinou.

Detail autora

Linda Živorová

Linda Živorová

Linda Živorová (*2010)

Je praneteří Drahomíry Zimové. Se svými rodiči žije v Praze a je žákyní pátého ročníku základní školy Brána jazyků na Uhelném trhu v Praze-Starém Městě. Od malička ráda maluje a kreslí a tento svůj talent postupně rozvíjí prostřednictvím výtvarných kroužků, kde se učí zvládat různé malířské techniky, včetně olejomalby na plátně. Její touhou již po několik let je stát se ilustrátorkou dětských knížek a tato publikace je v tomto směru jejím prvním počinem.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: