Kráčmera, kouzelník kunratický

199 Kč
vč. DPH

Půvabná pohádková knížka o kunratickém kouzelníkovi Kráčmerovi, který žije ve své chaloupce na okraji Prahy a tu a tam pomůže sousedům s nějakými maličkostmi, které obyčejní pozemšťané řešit nedovedou.

Množství
Skladem

Půvabná pohádková knížka o kunratickém kouzelníkovi Kráčmerovi, který žije ve své chaloupce na okraji Prahy a tu a tam pomůže sousedům s nějakými maličkostmi, které obyčejní pozemšťané řešit nedovedou. Autor s humorem sobě vlastním oslovuje dětské čtenáře laskavostí a hravými texty. Ti si můžou přečíst celkem devět příběhů:
Jak pan Kráčmera neoženil hejkala
Jak pan Kráčmera oslavil houbeles
Jak pan Kráčmera vyzrál na víložravce
Jak pan Kráčmera pomohl ohnivému muži
Jak pan Kráčmera uzdravil vodu
Jak pan Kráčmera napravil zbloudilé bludičky
Jak pan Kráčmera omladil klekánici
Jak pan Kráčmera čaroval pro sousedy
Jak se pan Kráčmera zlobil na pytláky

Víte, že v Kunraticích, v městské části na okraji Prahy, žije někdejší kouzelník? Opravdu! Jmenuje se Kráčmera, a i když už své řemeslo pověsil takříkajíc na hřebík, občas se na nějaké ty čáry musí přece jenom rozpomenout, protože je potřeba pomoci ohnivému muži, zařídit, aby se bludičky nevěnovaly tanci, ale svícení, postrašit místní pytláky nebo pomoci panu starostovi. Arnošt Vít, který příběhy sepsal, sám v Kunraticích bydlí, takže ví, o čem mluví. O Kráčmerovi píše toto:
„Kouzelníci, čarodějnice a všelijací mágové jsou v pohádkách skoro stejní jako lidi. Někteří činí dobro tomu, kdo si to zaslouží, jiní po zásluze trestají, někdy ovšem i za viny nespáchané. A pak to dá v pohádkách i v životě obětavým zachráncům moc práce, aby probudili princeznu ze sedmiletého spánku, když kousla do začarovaného jablka, nebo vrátili sourozencům lidskou podobu, když je čaroděj víceméně omylem proměnil v krkavce. V pohádkách se ta záchrana většinou daří, v životě – bohužel – ne vždycky.
S jedním takovým dobrým kouzelníkem se potkávám při procházkách Kunratickým lesem, který mám skoro na dosah od své židle, na níž právě sedím. Něco jsem o něm zaslechl vyprávět, něco mi pověděl sám a já se o to chci s Vámi, milí malí čtenáři, podělit. Především proto, abych mu – i všem ostatním dobrým kouzelníkům, kteří jsou mezi námi – pěkně poděkoval. Myslím, že až si tuhle knížku přečtete, dáte mi za pravdu a budete si – stejně jako já – přát, aby takových dobrodějů bylo víc. A ne jenom v okolí našeho krásného Kunratického lesa!“

Detail

Výrobce
e-bohém
Formát
176x250 mm
Rozsah
63 vnitřních stran
Obálka
lesklá
Vazba
pevná vazba
ISBN
978-80-7495-675-1
Datum vydání
2017
bez přebalu
4

Arnošt Vít

Detail autora

Sylva Prchlíková

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: