Příběhy čerta z uhláku

249 Kč
vč. DPH

Zajímalo vás někdy, jak to s těmi čerty doopravdy je? Jestli třeba mají rodiče?

Množství
Skladem

Zajímalo vás někdy, jak to s těmi čerty doopravdy je? Jestli třeba mají rodiče? Kdo je vychovává, než jsou samostatní? Umí číst a psát? Co snídají, obědvají nebo večeří? Znáte nějakou čertovskou celebritu? A jak slaví Vánoce? Co je to prdlojet? Záhady vyřešeny! Známe odpovědi: Čertovským životem vás provede dvojice mladých pekelníků. Dozvíte se například, co dát mladému čertovi k narozeninám. Možná se naučíte kouzlit (a možná taky ne) a dozvíte se, jak je to s Voňavým jezírkem. Po přečtení této knížky budete zkrátka dokonale připraveni na praktický život v pekle.

Světem pohádkových čertích příběhů nás provázejí dvě začínající autorky – Daniela Melicharová vytvořila poutavý text a Veronika Veleva je autorkou milých ilustrací.

Detail

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
125 x 210 mm
Rozsah
128 vnitřních stran
Obálka
Pevné desky
Vazba
vázaná
ISBN
978-80-7656-045-1
Datum vydání
3/2022
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 267. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Daniela Melicharová

Daniela Melicharová

DANIELA MELICHAROVÁ (text) se narodila v listopadu 2008 v Praze. V současnosti navštěvuje druhý stupeň základní školy. Jako každé dítě milovala příběhy. Nebylo to ale tak jednoduché – čtené pohádky jí nikdy nestačily. Nejraději měla příběhy vymyšlené, což bylo pro její okolí často výzvou. A tak jednoho dne babička dostala požadavek, aby vyprávěla o čertovi, který dostal k narozeninám rudou motorku. Na jednoduchou pohádku o oslavě čertovských narozenin pak Daniela navázala dalšími příběhy. Psala je v průběhu čtvrté až šesté třídy  a nakonec nich vznikla tato knížka. V současné době píše hlavně povídky. Některé její práce vyšly ve školním časopise. S postupem času začala psát svá dílka i v angličtině, která ji také hodně baví. Mezi její koníčky patří péče o dva kocourky – ragdolla Kevina a britského krátkosrstého Leviho. Ráda čte, především fan-fiction příběhy o svých oblíbených postavách z filmů nebo PC her.

Detail autora

Veronika Veleva

Veronika Veleva

VERONIKA VELEVA (ilustrace) se narodila v srpnu 2005 v Praze. Od malička moc ráda kreslila a modelovala, a tak když ve svých patnácti letech dostala nabídku kreslit ilustrace do dětské knížky o malých čertích uličnících, s radostí se pustila do své první ilustrátorské práce. Od osmi let Veronika navštěvovala Základní uměleckou školu Václava Talicha v Berouně, kde se vzdělávala ve výtvarném oboru. První rok se učila práci s keramikou pod vedením Markéty Bakešové. Další roky se věnovala hlavně plošné tvorbě pod vedením Filipa Černého, Ondřeje Vacka a Andrey Borovské, která Veroniku připravovala k talentové zkoušce na střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově. Zde Veronika úspěšně složila talentové zkoušky na dva obory, design herních předmětů a scénografii, kterou si vybrala. Kromě kreslení a modelování Veronika ráda čte, například knížky od J. K. Rowlingové, Neila Gaimana nebo Ransoma Riggse, poslouchá alternativní hudbu, má ráda filmy od Tima Burtona, Jana Hřebejka nebo Petra Zelenky. Také ráda chodí na procházky do přírody.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: