Zadara rada drahá (CD)

300 Kč
vč. DPH

Písničky pro superhrdiny - Písně začaly vznikat už v rané době covidové na jaře roku 2020.

Množství
Skladem

Písničky pro superhrdiny - Písně začaly vznikat už v rané době covidové na jaře roku 2020. Nápady létaly internetem z Trutnova do Berouna a z Berouna zase do Trutnova až z toho vzniklo 16 písniček, které si právě teď můžete poslechnout. K nahrávání je společně s berounským muzikantem Tomášem Suchým připravil hudební producent a skvělý muzikant Pepa Štěpánek, který posléze sestavil kapelu ze svých kamarádů muzikantů a ve studiu 3bees Praha je z jara 2021 jednu po druhé natočil. Kapela hrála v obsazení Pepa Štěpánek (kytary, banjo, ukulele) Honza Steinsdörfer (klavír, klávesy, melodika) Honza Lstibůrek (basová kytara, kontrabas) Martin Novák (bicí, perkuse, zvonkohra) a Pepa Malina (housle, irská flétna), který své dva party nahrál po netu z pohodlí svého domova. Nato přišli na řadu zpěváci. Tedy hlavně zpěvačky; Iva Pazderková, která si zazpívala vztahové drama Kamarádky, Radůza vyrazila v písni na širé moře, Bára Gudasová, maminka čtyřech mrňat, vystřihla funky pecku Mimi a Kačka Chrenková procítila několik holčičích trablů. Dospělačky pak doplnilo ještě dívčí trio ve složení Amélie Kuhnová, Adélka Oblištilová a Leontýnka Gudasová, které se podělilo o to Co maj rodiče nejrači a Soniny koně.

Superhrdinské, klukovské a chlapácké party si pak nechal pro sebe autor hudby Tomáš Suchý. Vše důsledně zaznamenal Petr Houdek ve studiu 3bees Praha a poté k dokonalosti smíchal Adam Pakosta. Jsou to písničky plné trápení, krizí, problémů, traumat a vůbec všeho, co se týká šťastného dětství. A proto věříme, že i vy v nich objevíte něco pro sebe a ze sebe.

Tomáš Suchý

Tomáš Suchý

Pro srdce umělce neměli pochopení učitelé několika vzdělávacích institutů, které Tomáš Suchý v časech svého bouřlivého mládí navštěvoval. Z hořovického gymnázia rebel s kudrnatou hřívou dlouhou až na záda odešel ve třetím ročníku. Podobně dopadl i pokus o výuční list elektromechanika na berounském učilišti.
Maturitu nakonec získal na večerním gymnáziu v Praze. Později složil přijímačky na pedagogickou fakultu v Plzni a chystal se na kariéru učitele. Jenže. „Třetí ročníky byly asi mým prokletím. Ve třetím ročníku jsem „pajdu“ přerušil. V té době už měly Ponožky slušně našlápnuto a veškerý čas jsem věnoval jim,“ říká Tomáš Suchý. Rebelství bylo synonymem i pro začínající kapelu Ponožky. „Na přehlídce vysokoškolských hudebních souborů ZUŠ v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka 16. listopadu 1989 jsme spolu s dalšími kapelami odmítli vystoupit ve večerním programu, a to na protest proti nedostatečnému ozvučení pódia. Ještě týž večer o tom miliony diváků informovaly Televizní noviny. Plamínek revoluce byl zažehnut,“ vzpomíná Tomáš Suchý s nadsázkou na historii bandu, která je podrobně zaznamenána také na webu www.ponozkypanasemtamtuka.cz.


Dnes má jednu stálou ženu, berounskou výtvarnici Lucii Suchou, s níž objížděl už štace z „žebřiňákové“ éry. Ta mu porodila tři syny, osmnáctiletého Mikuláše, sedmnáctiletého Huberta a dvouletého Jáchyma. Celou rodinu považuje Tomáš za největší úspěch svého dosavadního života. Vydavatelství Hnízdo, které založil loni, aby vlastním nákladem vydal kalendář s obrazy své paní, považuje už jen za třešničku na dortu. Stejně tak jako tři dosud vydaná cédéčka Plovárna, Příhodný vítr a Máme doma papouška. Posledně jmenovanou desku, zjevně inspirovanou příchodem nejmladšího syna do rodiny, věnoval dětem.
Kromě koncertování s Ponožkami se právě věnuje alternativnímu projektu, s nímž vyhrál konkurz na skupinu doprovázející naše zahraniční prezentace na veletrzích cestovního ruchu v zahraničí.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: