Beroun na křižovatkách cest
Fotografická novinka potěší nejen milovníky Berouna a jeho okolí.
Fotografická novinka potěší nejen milovníky Berouna a jeho okolí.
Regionální výpravy za rostlinami a živočichy Berounska a Hořovicka.
Dramatický příběh z křivoklátských lesů z dob, kdy ještě nebyly takové, jaké je známe dnes...
Unikátní obrazová publikace na fotografiích Vladimíra Kasla představuje průřez hudební produkcí klubu Labe v Hořovicích, který vznikal během patnácti let.
Autor Martin Nekola je historik, který se mnoho let věnuje výzkumu krajanských komunit v zahraničí.
Berounsko a Hořovicko jsou unikátní oblastí, na jejímž území se stýkají tři chráněné krajinné oblasti – Český kras, Křivoklátsko a Brdy.
Svobodné zednářství je fenoménem, který stále budí neobyčejný zájem, podněcuje fantazii a často v nás probouzí představu tajemného společenství, které osnuje celosvětové spiknutí.
Tento netradiční průvodce po zapomenutých příbězích křivoklátských lesů nemá za úkol jen představit nejznámější místa Křivoklátska – fotografiemi a slovem.
Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras.
Fotografická publikace autorů Marie Holečkové, Otomara Dvořáka a kolektivu vás zve k návštěvě muzeí tohoto regionu.
V červnu 2018 otevřelo město Beroun street" galerii Pěší zóna v Palackého ulici
"
Unikátní obrazová historická publikace se snaží dosud nebývale rozsáhlým způsobem zmapovat bohatou historii židovské komunity v Berouně a jeho okolí od poloviny 17. století až do druhé světové války.
Ponořte se do příběhů a tajů léčivých míst, které se nalézají na jihu Čech.
Kniha navazuje na předchozí regionálně zaměřené tituly autora v ediční řadě „Berounské reminiscence“, a to zejména „Sága rodu Křížů“ (o historii berounského pekařského a mlynářského rodu), „Závodí“ (o historii berounské čtvrti Závodí), „Talich a ti druzí“
Kniha Tetín objektivem historie se snaží ukázat zajímavé momenty z dějin této významné obce.
Společná výprava účastníku Berounské skademie a dalších zájemců na Hradiště ve Strádonicích.
Publikace ilustruje na konkrétních příkladech místní historie severního Plzeňska (Kralovicka) osudové děje druhé světové války v českých zemích.
Ostravský fotograf Boris Renner vypravil do světa další fotografický titul, v kterém tentokrát zaměřuje objektiv svého fotoaparátu na zajímavá místa Moravskoslezského kraje.
Rudolf Kadeřábek pokračuje již pátým titulem ve své úspěšné řadě „berounských reminiscencí“. Tentokrát se zaměřil na vzpomínky a příběhy živnostnických rodů z Berouna i okolí.
Kniha Beroun očima našich předků přináší dvojí pohled na město – první zachycený v písemné podobě, druhý v obrazovém materiálu.
Nová reprezentativní fotografická publikace o současném Berouně vychází při příležitosti oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě. Autory fotografií jsou berounští tvůrci Vladimír Kasl, Jiří Semrád a Zdeněk Zůna, autorem doprovodných textů je beroun