• -170 Kč

Nezabiješ

269 Kč
99 Kč Ušetříte 170 Kč
vč. DPH

Lidská honba za mocí nezná mezí a někteří se pro dosažení svých cílů nezdráhají zneužít ani náboženství, víru lidí ve vyšší dobro. Tato cesta s sebou často přináší mnoho nevinných obětí, které zbytečně a bezdůvodně umírají, aby jiní mohli vládnout. Najde

Množství
Skladem

Lidská honba za mocí nezná mezí a někteří se pro dosažení svých cílů nezdráhají zneužít ani náboženství, víru lidí ve vyšší dobro. Tato cesta s sebou často přináší mnoho nevinných obětí, které zbytečně a bezdůvodně umírají, aby jiní mohli vládnout. Najde se někdo statečný, kdo se postaví zlu i za cenu nasazení vlastního života?

Příběh nás přenáší do světa, ve kterém vedle lidí žijí své životy také trpaslíci a další různé prapodivné bytosti. Děj se odehrává v bájné minulosti, v městečku, kde moc přebírá inkvizice a údajné čarodějnice končí po dlouhých procesech plných mučení na hranici, na dalekém severu se stateční válečníci střetávají na bitevní poli a v podzemí bojují trpaslíci proti prapodivným tvorům. Příběhy všech hrdinů rychle plynou, aby se nakonec jejich osudy spojily v jediný.

Autor se ve svém díle nechává velmi volně inspirovat atmosférou příběhů Kaplického Kladiva na čarodějnice, Barbara Conana či Pána prstenů. Drsně a bez příkras vypráví o krutých čarodějnických procesech, beznaději, ve které se domnělé čarodějnice ocitají, lidské touze po životě a obětech, které jsou lidé ochotni podstoupit pro přežití sebe i svých nejbližších. Příběh se odehrává v kulisách všudypřítomného zla, krve a umírání, ale také obdivuhodného hrdinství a osudové lásky. Vedle svižných akčních pasáží autor zachycuje i pocity lidí zahnaných do mezních životních situací, kdy jsou často nuceni přemýšlet i nad samotným životem či smrtí.

 Příběh díky svému syrovému stylu vyprávění není určen pro dětského čtenáře.

úryvek textu:

...Mladík cítil, že se blíží jeho konec, ale nepanikařil. Prohrál v čestném boji a soupeř byl lepší než on. Pomalu se zvedal, oči přivřené, ani se nesnažil o žádnou lest. Naposled nasál vůni rozryté země a všudypřítomné krve a čekal. V tom ho padající tělo srazilo k zemi. Otevřel oči a uviděl u svých nohou Saksanu. Mezi jejími krásnými oblými prsy byla rána, z níž se řinula krev.

Když dívka viděla, že se Zlaton vzdává, vyrazila vpřed a zboku skočila na velitele. Ten útok nečekal a společně s ní padl k zemi. Rychle se vzpamatoval, klekl si na kolena a oběma rukama sevřel svůj meč a prudce bodl před sebe. Zasáhl Saksanu doprostřed hrudníku. Ostří projelo celým jejím tělem a vyjelo na druhé straně. Prudce do dívky strčil, aby osvobodil svůj meč a ona padla na Zlatona.

Tomu se při pohledu na umírající milovanou ženu zatmělo před očima a přestal se ovládat. Jediným hnacím motorem teď byla pomsta. Ani si nebyl vědom, jak uchopil do rukou Saksanin meč a vší silou jím máchl proti nepříteli...

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
120 x 180mm
Rozsah
272 vnitřních stran
Obálka
pevné desky bez přebalu
Vazba
šitá
ISBN
978-80-87938-48-5
Datum vydání
2/2017
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 170. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici

Pavel Motejlek

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: