Temné duše

269 Kč
vč. DPH

Děj fantasy příběhu se odehrává v bájné minulosti, ve světě, kde vedle sebe žijí lidé s trpaslíky.

Množství
Skladem

Děj fantasy příběhu se odehrává v bájné minulosti, ve světě, kde vedle sebe žijí lidé s trpaslíky - a společně čelí nástrahám nepřátel. Ve městě, kde vládne starosta zneužívající svoji moc. Lidská honba za mocí totiž nezná mezí a někteří se pro dosažení svých cílů nezdráhají zneužít moc jim svěřenou. Jak daleko jsou ochotni tito lidé zajít kvůli pár třpytivým kamenům? Najde se někdo, kdo se jim postaví a s nasazením vlastního života se je pokusí porazit?

Na pozadí morové nákazy příběh ukazuje, jak snadno lze v zájmu zisku ovládat osudy skupin obyvatel tohoto města. Velká část děje se odehrává v podzemí, kde je hrstka lidí a trpaslíků nucena bojovat s nebezpečnými podzemními predátory, aby se dostala znovu na denní světlo. V pozadí celého příběhu se odehrává souboj dobra představovaného vládcem rovnováhy a zla zastoupeného draky.

Autor se ve svém díle snaží přispět k jeho milované fantasy literatuře a RPG hrám. Snaží se tento žánr uchopit po svém a stát se jeho součástí. Vyznává se z velkého obdivu k počítačové hře Dark Souls a netají se tím, že ho inspirovala k napsání této knihy. Drsně a bez příkras vypráví o morem zasaženém městě a o jeho obyvatelích, kteří se každý po svém musí vyrovnat s touto šílenou situací. Vypráví o lidské touze po životě a svobodě a obětech, které jsou lidé a trpaslíci ochotni podstoupit pro přežití sebe i svých nejbližších. Příběh se odehrává v kulisách všudypřítomného zla, krve a umírání, ale také obdivuhodného hrdinství a osudové lásky. Vedle svižných akčních pasáží autor zachycuje i pocity lidí zahnaných do mezních životních situací, kdy jsou často nuceni přemýšlet i nad samotným životem a smrtí.

Příběh díky svému syrovému stylu vyprávění není určen pro dětského čtenáře.

úryvek textu

... Náhle se začaly řady útočníků rozestupovat. „Tebe se nikdy bát nebudu,“ křikl Karoton, když se prodral davem na nádvoří. Válečníci definitivně přestali bojovat a začali ustupovat, aby udělali bratrům místo pro jejich souboj.

Oba muži pevně svírali své meče. Věděli, že jim jde o všechno. Až boj skončí, jeden z nich nebude mezi živými. Po chvilce vzájemného pozorování se do sebe zaklesli jak dva roháči bojující o jedinou samičku. Nejdříve začaly vzduchem létat jiskry, jak na sebe narážely jejich zbraně. Později, kdy už byli bratři unaveni a začali v souboji chybovat, začala kolem nich stříkat temně rudá krev. Vojáci sklopili své zbraně, pochopili, že oni dnes dobojovali. Jeden z mužů musí padnout a tomu druhému budou všichni přeživší sloužit. Zápas trval dlouho a byl velice vyrovnaný. Ale vše jednou musí skončit, a tak nakonec doputovalo ke svému konci i toto klání ...

 

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
120 x 180mm
Rozsah
256 vnitřních stran
Obálka
pevné desky bez přebalu
Vazba
šitá
ISBN
978-80-7656-006-2
Datum vydání
11/2020
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 228. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici

Pavel Motejlek

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: