• -40 Kč

Miluj bližního svého / Love and War

169 Kč
129 Kč Ušetříte 40 Kč
vč. DPH

Novela indického autora Sumita Mullicka, která vychází ve dvojjazyčném česko-anglickém vydání, je prvním vykročením tohoto zajímavého autora mezi české čtenáře.

Množství
Skladem

Novela indického autora Sumita Mullicka, která vychází ve dvojjazyčném česko-anglickém vydání, je prvním vykročením tohoto zajímavého autora mezi české čtenáře. Aby mohl být člověk píšícím rebelem, musí mít fantazii. Musí být rebelem s fantazií. Sumit Mullick je takovouto osobností. Zavádí nás do světa fantazie se zcela reálnými problémy, které však zobrazuje tak, že nás nutí současně se smát i bát. Novela Miluj bližního svého hovoří jakoby Čechům ze srdce. Čechům, z nichž většina ke svému životu nepotřebuje církev ani omezující zákony, ale o to víc si cení obyčejné lidské svobody a světských radostí. Kdyby ji napsal český autor, pobavili bychom se, ale fakt, že vzešla z pera indického spisovatele, který hovoří „naší řečí“, jí dává neobvykle pikantní příchuť. Dostává se k nám touto formou poselství, nad nímž máme tendenci mávnout rukou, ale jež nás nutí k zamyšlení díky situacím vyhroceným ad absurdum, neumožňuje nám uniknout, buší nás do očí a křičí na nás ze stránek. Při čtení se budete velmi dobře bavit.

Novela je původně součástí širšího souboru povídek s (do češtiny nepřeložitelným) názvem „Fairyish Tales“, které jsou jakýmisi příběhy neskutečného skutečna. Titul Miluj bližního svého je první vlaštovkou z tohoto cyklu.

Ukázka z knihy:

...Život si žádá život. Život si žádá právo pokračování. Život vytvořil sex a žádá si jej. Jakýkoli národ, náboženství nebo společnost, které odmítají život a sex, zahubí sebe sama v orgiích své vlastní krve. Volba byla jasná: bud orgie krve, nebo orgie lásky. Příroda a instinkty, které stvořila, jsou laskavé. Mnohem laskavější, než jejich umělé kulturní represe. Instinkty je nutné následovat. To je vše, co život a láska požadují...

Detail

Výrobce
Machart s. r. o.
Formát
120x 180mm (na výšku)
Rozsah
120 vnitřních stran
Obálka
4/0 + 1/0 matné lamino
Vazba
brožovaná
ISBN
978-80-87517-67-3
Datum vydání
2012
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 89. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Sumit Mullick

Sumit Mullick

„Žiji v Indii, kde pracuji a píšu. Pocházím z Kalkaty, kde jsem strávil svá formující léta. Cítím, že Indie je pro psaní fantastickým místem. Indie, která je jak moderní, tak starodávná, a často lavíruje mezi těmi dvěma. To se pak projevuje v některých velmi legračních sociálních normách a zmatené definici morálky. Jako spisovatel věřím, že je mou zásadní povinností toto zmatení snižovat a napomáhat pochopení. Pochopení s sebou obvykle přináší pokrok a pokrok většinou přináší spokojenost.“

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: