Odborná

Odborná

Aktivní filtry

Písmo – cesta k zápisu myšlenek a informací

199 Kč Cena

Dostává se nám do ruky zajímavá publikace od autora Vojtěcha Merunky o vývoji prostředku k uchování či a předávání skutečností, které je třeba zaznamenat, udržet v paměti či v jakési pozornosti tak, aby zůstaly nezměněny třeba novým informačním či vládnoucím prostředím či jinými náhledy. Někdy si neuvědomujeme, jak důležitý prostředek to je při sdělování našich věčných plánů a myšlenek jak onomu nadsmyslovému světu, či záznamu naší slávy, slavných bitev, či jen správy majetku či financí.

Aktivuj svůj potenciál

350 Kč Cena

Jak je možné, že jednomu hází život neustále klacky pod nohy, když to jinému naopak přeje a vše mu vychází?

FAKT

490 Kč Cena

Kniha FAKT je výsledkem několikaletého pátrání po těch nejzajímavějších faktech z různých oblastí našeho světa.

Zdravé talíře

129 Kč Běžná cena 299 Kč Cena

Více než 100 receptů, tipů a rad pro vegetariány, vegany, „bezlepkáče“ i „masožrouty“ – zkrátka pro všechny, kdo chtějí jíst zdravě.

Stopa míří do Čech - Tajemství Voynichova rukopisu

249 Kč Cena

Autor – vybaven závěry vlastního bádání i jedinečnou schopností tyto teze čtivou formou zpracovat – předkládá před čtenáře výsledek svého dlouholetého úsilí. Zrod slavného, legendami opředeného a dosud nerozluštěného Voynichova manuskriptu zasazuje do srd

Markéta vaří Rettigovou

349 Kč Cena

Více než osm desítek nejvyhlášenějších receptů slavné české kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové upravila a převedla do současného jazyka Markéta Hrubešová.

Běla Suchá - monografie

799 Kč Cena

Unikátní velkoformátová monografie výtvarnice Běly Suché (1939-1985). Scénografka divadla Semafor, Divadla na zábradlí a Kladivadla v Ústí nad Labem. Mimo scénografii a textilní výtvarnictví se věnovala i grafice a ilustraci.

Marie Nostitzová - akvarel jako svědek

199 Kč Cena

Publikace, kterou držíte ve svých rukou, představuje první ucelenou sondu do života malířky Marie hraběnky Nostitz-Rieneck (1902–1980). Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na nichž zachytila interiéry českých zámků, téměř nic se vša

Usmívání

790 Kč Cena

Výpravná monografie známého karikaturisty, kreslíře, malíře a řezbáře Pavla Matušky jako první vyčerpávajícím způsobem mapuje celou jeho dosavadní uměleckou tvorbu.

Atlas šumavských motýlů

349 Kč Cena

Druhým titulem pokračuje vydávání ucelené řady populárních, ale fundovaně psaných průvodců po přírodě jihočeského regionu. Postupně budou vycházet další díly o rostlinstvu i zvířectvu Šumavy, Novohradských hor i dalších jihočeských lokalit.

Atlas šumavských rostlin

349 Kč Cena

Nakladatelství tímto titulem zahájilo vydávání ucelené řady populárních, ale fundovaně psaných průvodců po přírodě jihočeského regionu. První náklad byl rozebrán v rekordním čase a proto nyní nabízíme dotisk prvního vydání. Postupně vycházejí další díly o

Jaroslav Ježek a Osvobozené divadlo

350 Kč Cena

Dva pojmy obsažené v názvu knihy tvoří významnou součást naší divadelní a hudební historie. Osvobozené divadlo se stalo východiskem pro práci dalších generací divadelníků a hudba Jaroslava Ježka vzorem pro jeho následovníky.

Pán příběhů - Prozaik Jiří Kratochvil

249 Kč Cena

Jiří Kratochvil, jehož tvorba je spjata především s Brnem, byl minulým režimem umlčen a teprve po jeho pádu mohl rozvinout svůj talent naplno. Učinil tak prózami, které si okamžitě našly své čtenáře a příznivé kritiky, a dokládají, že příběh stále ještě n