• Nové

The life of an expat

399 Kč
vč. DPH

Tato anglicky psaná kniha popisuje autorovu emigraci z Československa, kterou vyvolaly historické události v srpnu 1968.

Množství
Skladem

This book describes – in English - the author's emigration from Czechoslovakia triggered by a historical event in August 1968. All events in this book are based on recollection of the author's memories and historical photos from his archives. Only a minor part of the events was collected from friends and colleagues. There might be some discrepancies regarding the exact locations and dates. The book reflects his personal opinions and feelings, and it does open broad his private life. The book represents a complete emigration circle. It starts in Czechoslovakia in 1968 and ends after the author returns to the Czech Republic and regains his citizenship at the end of 2000.

Tato anglicky psaná kniha popisuje autorovu emigraci z Československa, kterou vyvolaly historické události v srpnu 1968. Popis všech událostí v této knize je založen na autorových vzpomínkách a je doplněn fotografiemi z jeho archivu. Malá část knihy je také založena na vzpomínkách autorových přátel a kolegů. Pokud jde o přesná místa a data, mohou existovat nepatrné nesrovnalosti. Kniha odráží osobní názory a pocity autora a čtenáři předkládá pohled do autorova soukromého života.
Kniha představuje uzavřený kruh emigrantského života - začíná v Československu v roce 1968 a končí poté, co se autor vrátil do České republiky a na konci roku 2000 zde znovu získal občanství.

Detail

Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
155x230 mm
Rozsah
384 stran (včetně barevné fotografické přílohy)
Obálka
měkké desky s chlopněmi
Vazba
šitá
ISBN
978-80-7656-080-2
Datum vydání
12/2023
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 302. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Jaroslav Najman

Jaroslav Najman

Jaroslav Najman was born in 1945 in Msene Lazne, Czech Republic. Following primary school in 1960, he was employed and educated as an aircraft engine mechanic at Walter Aircraft Engine Factory and military enterprise Aircraft Repair Works in Prague. He completed his education at a technical high school in Prague with a high school diploma in 1965. That same year, he was drafted into the Czechoslovak Air Force in Ostrava, where he completed his military service in late 1967. Following his military service and until he emigrated to Sweden in 1968, he was employed at the Aviation Research Institute in Prague. Having Sweden as his home base, he worked in Nigeria, Iran, and Indonesia until 1987, when he accepted a management position with Nyge Aero AB in Nykoping. Before returning to Sweden, he married his wife, Nancy, in the Netherlands. The political situation in Czechoslovakia was rapidly improving after the 1989 events, and he started considering returning. His decision was accelerated after his business plan was accepted by Duncan Aviation company in Nebraska, USA. Finally, in 1994, he returned to Prague with his family to work as CEO of the newly established LOK-Duncan Aviation company at the Kbely military airport. In November 2000, he regained his Czech citizenship.

Jaroslav Najman se narodil v roce 1945 v obci Mšené Lázně v Čechách. Po základní škole se začal učit mechanikem leteckých motorů v pražské Waltrovce a ve vojenských Leteckých opravnách v Praze. Vzdělání ukončil maturitou na střední průmyslové škole v Praze v roce 1965. Téhož roku nastoupil základní vojenskou službu v letectvu v Ostravě, kterou ukončil roku 1967. Po vojně byl zaměstnán ve Výzkumném ústavu leteckém v Praze, a to až do své emigrace do Švédska v roce 1968. Po emigraci se mu druhým domovem stalo Švédsko, pracoval také v Nigérii, Íránu a Indonésii – a to až do roku 1987, kdy přijal manažerskou pozici u Nyge Aero AB v Nykopingu. Před návratem do Švédska se v Nizozemsku oženil se svou ženou Nancy. Politická situace v Československu se po událostech roku 1989 rychle zlepšovala a autor začal uvažovat o návratu. Své rozhodnutí uspíšil poté, co jeho podnikatelský záměr přijala společnost Duncan Aviation v americké Nebrasce. Nakonec se v roce 1994 vrátil s rodinou do Prahy, aby pracoval jako generální ředitel nově založené společnosti LOK-Duncan Aviation na vojenském letišti Kbely. V listopadu 2000 získal zpět české občanství.

Detail autora

16 další produkty ve stejné kategorii: