Kulíšek a Boubelínek: Pohádky z chaloupky pod smrkem

Autor:
296 Kč
vč. DPH

Dvanáct pohádkových příběhů o přátelství čtyř kamarádů, dvou človíčkových a dvou prasátkových.

Množství
Skladem

Dvanáct pohádkových příběhů o přátelství čtyř kamarádů, dvou človíčkových a dvou prasátkových, které nám před spaním vyprávěl dědeček z Vysočiny.
Až tam, na samém Konci světa, kousek od rybníku Lopouráku, bydlí dvě malá prasátka. Mají malou chaloupku pod smrkem nedaleko hlubokého lesa jménem Peperek. Rozumný Kulíšek a dobrodružný truhlík Boubelínek tu spolu hospodaří na políčku, chodí do lesa nebo k rybníku za dobrodružstvím a pomáhají zvířátkům z okolí. O kousek dál, vlastně jen přes kopec, bydlí babička s dědečkem, za kterými po celý rok jezdí na návštěvy jejich vnoučátka - milá holčička Lála a její starší bráška Tobík. Děti a prasátka jsou nejlepší kamarádi a celý rok spolu zažívají nejedno dobrodružství. každý měsíc se najde nějaký zajímavost, kterou spolu prožijí, nebo zapeklitá situace, kterou musí vyřešit.

Autorka Markéta Hubinger: "Můj život se vždy točil kolem dětí. Už jako malá jsem organizovala taneční kroužek pro děti, když jsem běhala po hřišti a hledala, kdo se přihlásí. Později jsem dělala táborovou praktikantku, au-pair v USA nebo jsem jako dobrovolnice pomáhala dětem v kojeneckém ústavu. Měla jsem také svou školičku plnou dvou a tříletých dětí. Právě pro ně jsem začala pohádky psát, aby jim je mohli rodiče doma číst. Celou knížku jsem ale dokončila až v době, kdy jsem školičku přestala provozovat. Plně jsem se totiž začala věnovat svojí malé holčičce, která se mi mezitím narodila. Pohádky bývají o třech splněných přáních. Mé první přání bylo žít v zahraničí, druhé bylo mít svou školičku, a to třetí si plním nyní knížkou pohádek, které jsou z vyprávění mého dědečka. S manželem, dcerou a se dvěma pejsky žijeme napůl v Praze a napůl ve Španělsku, kde pohádky také dostaly svou finální podobu."

Detail

Výrobce
Backstage books
Formát
195x225 mm
Rozsah
168 stran
Vazba
pevná
ISBN
978-80-7665-010-7
Datum vydání
11/2022

16 další produkty ve stejné kategorii: